Czym są pożyczki bez BIK?

pożyczki bez bik Filarum

Filarum bez BIK

Co to w zasadzie jest pożyczka bez BIK?

Pożyczki bez BIK to inaczej pożyczki pozabankowe. Czyli takie, które możemy otrzymać w instytucjach, firmach, które nie działają w ramach prawa bankowego. W Polsce działa kilkadziesiąt firm, które udzielają pożyczek pozabankowych. Do najbardziej popularnych i znanych możemy zaliczyć Vivus, Wonga.com, Provident czy Filarum. Oczywiście to tylko te najbardziej widoczne, zarówno w prasie jak i w reklamach telewizyjnych. Firm które udzielają pożyczek pozabankowych jest znacznie więcej.

Na czym polegają pożyczki pozabankowe?

Wiemy już, że kredyt bez bik to także pożyczka pozabankowa, czyli po pieniądze nie idziemy do Banku. Ale jak ją uzyskać? Tutaj odpowiedź jest banalnie prosta, przeważnie wystarczy nam wypełnienie formularza z zapytaniem, w którym napiszemy jakią kwotę chcemy pożyczyć i kiedy zamierzamy oddać peniądze. Uzupełnimy nasze dane osobowe do kontaktu, tak aby firma sama mogła do nas zadzwonić i przedstawić swoją ofertę. Na tym etapie jeszcze do niczego nie musimy się zobowiązywać, jeśli warunki nie są naszym zdaniem interesujące możemy zrezygnować z oferty i poszukać innej propozycji u konkurencyjnych firm.

Gdzie po pożyczki bez BIK?

Możemy oczywiście klasycznie szukać lokalnego przedstawicielstwa firmy. Przeważnie duże firmy pożyczkowe mają swoje biura obsługi w każdym większym mieście. Ale, ale wcale nie musimy postępować tak klasycznie, znacznie wygodniej jest po prostu wybrać firmę w internecie i wypełnić krótki formularz kontaktowy. Przewaga takiego rozwiązania jest możliwość odwiedzenia kilku firm w bardzo krótkim czasie.
Chciałbym tu Państwa zachęcić do skorzystania z naszej prezentacji firmy które dają szybkie pożyczki, która jest dostępna na stronie głównej.

Czym różni się pożyczka bez bik od kredytu w banku?

Przede wszystkim firmy które udzielają pożyczek pozabankowych nie są tak restrykcyjne jak banki. Dlaczego często to oferta dla osób, które nie mają dochodu, lub nie mają oficjalnego stałego źródła dochodu. Kredyt dla bezrobotnych jest w zasadzie niedostępny w banku, dlatego często dla osób bez pracy pożyczki pozabankowe są jedyną opcją. Podobnie jeśli mamy już wpisy w BIK (Biuro Informacji Kredytowej), wówczas uzyskanie pożyczki w tradycyjnym banku jest niemal niemożliwe.

Czy pożyczka pozabankowa jest bezpieczna?

Krótko można odpowiedzieć – tak. Należy tu podkreślić, że każdorazowo należy czytać umowy pożyczki. Nic nas nie zwalnia od zwykłej czujności. Duże firmy nie mogą sobie pozwolić na traktowanie klienta nieuczciwie. Oczywiście pożyczanie pieniędzy poza systemem bankowym nie oznacza, że nie musimy ich oddawać. Jak każda instytucja, która pożycza pieniądze, firmy udzielające szybkich pożyczek zabezpieczają się na wypadek nieuczciwego klienta. Taka sytuacja powinna być zrozumiała dla wszystkich, ktoś nam ufa udzielając pożyczki bez bik, jeśli zatem pożyczamy w dobrej wierze, to nie ma obaw o nieuczciwość firmy pożyczkowej.