Co to jest pożyczka bez BIK

Obrazek pożyczka bez bik

pożyczki bez bik

Pożyczka bez BIK

To że nie każdy może sobie pozwolić na kredyt, czy pożyczkę w każdym banku jest chyba oczywiste dla wszystkich. Więc co mogą zrobić osoby, które potrzebują pieniędzy na stosunkowo krótki okres czasu, ale wiedzą, że formy dostępności gotówki są ograniczone? I tutaj właśnie zaczynamy rozwijać temat tzw. pożyczek bez BIK to inaczej pożyczki pozabankowe.

Co oznacza pożyczka bez BIK

Jak wspomniałem wcześniej to pożyczki pozabankowe udzielane przez firmy, które nie działają w ramach prawa bankowego, natomiast muszą być podmiotami działającymi legalnie w naszym kraju. Kończą się czasy pożyczania w firmach które nie mają żadnej marki, znacznie bezpieczniej jest pożyczać pieniądze od firm znanych, szanowanych, a przede wszystkim takich które możemy sprawdzić.

Ale do rzeczy co to jest pożyczka bez BIK? Albo inaczej czym jest taka pożyczka?
Otóż sa to pożyczki udzielane poza systemem bankowym, przez firmy, które nie działają jak BANKI, nie mają tak ogromnych struktur, nie podlegają bardzo restrykcyjnym wymogom systemu bankowego.
Dzięki temu mogą pozwolić sobie między innymi na nieco większe ryzyko w udzielaniu pożyczek swoim klientom.

W zasadzie jest to wypełnienie niszy na rynku. Wiele osób nie ma oficjalnego dochodu, lub po prostu ten dochód jest zbyt niski aby uzyskac kredyt w banku. Niejednokrotnie mają już za sobą historię kredytową w banku, opóźnienia w spłacie kredytów co na końcu skutkuje dopisaniem danych klienta do BIK czyli Biuro Informacji Kredytowej. Kiedy trafiamy do bazy BIK w zasadzie drzwi wszystkich banków się dla nas zamykają.

Jedną z opcji jakie w takiej sytuacji mamy to pożyczki pozabankowe lub inaczej bez bik. W zasadzie dostępność takich firm na naszym rynku jest powszechna. Na naszej stronie znajdą Państwo zarówno ranking pożyczek jak i porównanie pożyczek. Wierzymy, że wybierzecie z nami najlepszą opcję dla siebie.